Pro nepotápěče - Kurzy potápění v chorvatsku Murter

Škola potápění, kurzy potápění v chorvatsku - Murter
 

.: PRO NEPOTÁPĚČE :.

s_nepot_08.jpg                                                                     s_nepot_07.jpg

Jízda na Vodních lyžích + instruktáž pro začátečníky + zapůjčení výstroje 40 EUR
Jízda na Wakeboardu + instruktáž pro začátečníky + zapůjčení výstroje 40 EUR
Zapujčení horského kola pro Vaše výlety po ostrově (doporučujeme rezervovat již v ČR) 15 EUR/den
Odpolední výlet na lodi pro nepotápěče kolem ostrova MURTER 10 EUR/os.

NP Krka

Turisté, kteří tráví dovolenou v dalmatské části jadranského pobřeží, obvykle nezapomenou navštívit "vodopády řeky Krky", jak Češi nejčastěji nazývají nejmohutnější vodopády na nejpozoruhodnější krasové řece Dalmácie, Krce, a to tzv. Skradinské vodopády. Opravdu jsou velmi působivé. Vždyť se jimi řítí ze 17 travertinových teras soustava kaskád a vodopádů do hloubky 37,5 m v průměru 55 m3 vody za sekundu. Nádhernou podívanou jsou vodopády po celý rok, přece nejmohutnější jsou vodopády koncem jara při nejvyšším vodním stavu (Krka má díky svým podvodním i povrchovým zdrojmů dost vody po celý rok). I když již samy Skradinské vodopády stojí za návštěvu, je to jen malá část toho, co turistům řeka Krka může nabídnout.

s_nepot_01.jpg                                                                                  s_nepot_02.jpg

Zadar a Šibenik

Město a přístav Zadar, hlavní středisko Severní Dalmácie. Zadar leží při Jadranské magistrále. Významný trajektový přístav, mj. i hlavní východisko trajektů i lodí do italské Ancony; též centrální východisko plaveb na Severodalmatské ostrovy. Dva jachtařské přístavy - mariny: Borik a Tankerkomerc. Úrodné zázemí, bohatá vegetace. V zimě trpí chladnými větry z vnitrozemí. Známá výroba lihovin, mj. likér maraskino. Stará část města se rozkládá na poloostrůvku. V 16. stol., v době největšího tureckého nebezpečí, byla prokopána šíje, takže vzniklý hluboký příkop zalilo moře, v době míru se příkop zase zasypával. Město samo je pro své početné cenné historické a kulturní památky i pro svá kulturní zařízení jedním z nejpřitažlivějších míst v Dalmácii.

s_nepot_03.jpg                                                                                   s_nepot_04.jpg

Město a přístav Šibenik v Severní Dalmácii, nedaleko ústí řeky Krky do moře, v Šibenickém zálivu. Značný průmysl je soustředěn na jeho okrajích (zpracování barevných kovů, textil, potravinářský průmysl, stavba lodí). Má i zemědělské okolí. Šibenik je významné středisko cestovního ruchu s mnoha vynikajícími památkami. Šibenická katedrála sv. Jakuba (Sveti Jakov) byla v r. 2000 zapsána do listiny světového kulturního dědictví organizace UNESCO. Šibenik je důležitý dopravní uzel, silniční křižovatka, železniční přípoj na trať Záhřeb - Knin - Split, přístaviště pro trajekty na blízké ostrovy. Má chráněnou polohu a vysoký počet dnů slunečního svitu.

Vransko

Svou rozlohou 30,8 km2 je největším jezerem v Chorvatsku. Vzniklo zaplavením krasového polje podzemními vodami. Je spojeno s mořem umělým kanálem Prosika, část jezerních vod odtéká i přírodními podzemními cestami do Pirovackého zálivu. Jezero je odděleno od moře úzkým vyvýšeným pruhem pevniny - šíjí, o délce 13 km. Nejvhodnější přístup je z obce Pakoštane nebo z městečka Vrana ve vnitrozemí. Magistrála vede po úzké šíji mezi mořem a ezerem.Vranské jezero bylo původně sladkovodní, ale vzhledem k propojení s mořem je jeho voda lehce slaná. V této brakické vodě žijí jak sladkovodní ryby, tak i mořské. Jezero je proslulé bohatstvím ryb (kapři, štiky, úhoři aj.). Má-li turista zájem, může si v místním turistickém biru nebo v turistickém sdružení, nebo i v místní restauraci u jezera zakoupit povolenku k rybolovu na jeden den nebo na delší dobu. Místní restaurace jsou vyhlášené svými specialitami ze sumců, úhořů a dalších druhů ryb.

s_nepot_05.jpg                                                                                        nepot_06.jpg

 

 

 

Dotaz na volný termín TELEFON +385 91 167 4765 ( i  WhatsApp ) info@murter.cz

 

 
Mám zájem o předběžnou objednávku
HOTLINE
© Fundiving.cz 2010
Partnerské weby: