Kablinac - Kurzy potápění v chorvatsku Murter

Škola potápění, kurzy potápění v chorvatsku - Murter
 

.: POTÁPĚČSKÉ LOKALITY - KABLINAC :.

jde o skalní hřbet vynořující se nad mořskou hladinu ze severní strany ostrova MALÝ TETOVIŠNJAK.

Mezi TETOVIŠNJAKIEM a Kablinacem je mělčina, dosahující v nejhlubším místě hloubky kolem 10 m. Na této mělčině se nalézají skály vyhloubené vlnami do tvarů připomínajících houby a také malé průrvy a kaňony. Můžeme zde také potkat chobotnici a hejna drobných mořanů obecných (Diplodus vulgaris) a očnatců obecných (Sarpa salpa).

Pí obvykle zahajujeme na východ od kamenů, plujeme nad mírným svahem porostlým travami, poté překonáváme 25 m práh doplouváme k poslední terase, jejíž okraj se nachází na úrovni 35/38 m, dno se naproti tomu nalézá v hloubce větší než 50, a dokonce 60 metrů. Plaveme vpravo na jih podél okraje poslední terasy. Tato stěna je hustě obrostlá tmavomodrými a červenými rohovitkami, mezi nimiž lze najít jaja Raji. Dole u dna se nalézají jámy a jeskyně, v nichž žijí pilohřbetci a úhořovci mořští (Conger conger). Na stěně ve štěrbinách se lze setkat s langustami.

Chceme-li vidět skutečné barvy, musíme si vzít silné světlo.

Následně plaveme kolem hrany a změníme směr na západní, vynořujeme se mírným svahem do hloubky 10 m a obeplouváme kolem hřbetu Kablinac.

Na mělké vodě najdeme ve štěrbinách chobotnice, pilohřbetce a hejna drobných mořanů obecných (Diplodus vulgaris).

Je to místo vhodné pro všechny potápěče, je také vhodné ke šnorchlování, hlubšímu potápění pro potápěče s CMAS P2 a AOWD.

kablinac_01.jpg

kablinac_02.jpg

kablinac_03.jpg

 
Mám zájem o předběžnou objednávku
HOTLINE
© Fundiving.cz 2010
Partnerské weby: