Potápění Čavlin - Kurzy potápění v chorvatsku Murter

Škola potápění, kurzy potápění v chorvatsku - Murter
 

.: POTÁPĚČSKÉ LOKALITY - ČAVLIN :.

Mělčina se nachází nedaleko od západní strany ostrova ČAVLIN. Hřbet mělčiny je asi 6 m pod hladinou moře. Je tvořen kamennými deskami s velkým množstvím štěrbin v nichž nacházejí úkryt chobotnice a hejna amarel (Diplodus vulgaris). Je zde bohatství barev. Na počátku sezóny je zde množství ulit po ježovcích.

Kotvíme v místě, kde dno neleží v hloubce větší než 10 m.

Sestupujeme se skupinou na dno poté plaveme západním směrem po mírném svahu, v hloubce kolem 20 m se nachází hrana stěny, částečně zkosené, jejíž základna je dosti hluboko, asi v 60 metrech. Zahneme severním směrem a plaveme podél stěny. Její horní část je částečně převislá, ze severní strany jsou rohovitky, na jihu velké množství hub, na stěně je stará klec na langusty a fragmenty sítě. V průrvách se můžeme setkat s langustami, ve větší hloubce jsou velcí humři a pilohřbetci a úhořovci mořští. Vhodné je silné světlo.

Horní část stěny se stáčí vlevo, dolní klesá hlouběji. My plaveme podél mělčí části po oblouku, dále jsme zvolna vyplouvali po svahu směrem k mělčině, cestou jsme nahlíželi do štěrbin.

Na mělčině děláme kruh a vracíme se pod loď (doba potápění kolem 45-60 minut)

cavlin_01.jpg

cavlin_02.jpg

cavlin_03.jpg

 
Mám zájem o předběžnou objednávku
HOTLINE
© Fundiving.cz 2010
Partnerské weby: