Bačvica - Kurzy potápění v chorvatsku Murter

Škola potápění, kurzy potápění v chorvatsku - Murter
 

.: POTÁPĚČSKÉ LOKALITY - BACVICA :.

Jde o skalní hřbet vystupující nad hladinu moře, ležící na hranici parku Kornati, za ostrovem Samograd.

Tady realizujeme 2 potápění: na vraku rybářského kutru, a na druhé straně hřbetu, ze severu, podél hezčí, hladší stěny.

Vrak - jde o dřevěný rybářský kutr, který byl vržen na skalisko za bouře 1. listopadu 2002; délka paluby kolem 20 m, šířka přibližně 5 m, bez kabiny, stěžeň zlomený. Součásti výbavy, lana, kabely a nářadí a také dřez, lednička, skříně se nacházejí poblíž hřbetu a také na svahu směrem k vraku. Sám vrak spočívá na mírném písečném svahu asi 35 m pod hladinou, nakloněný na levý bok. Příď míří směrem k mělčině, záď je na hlubší vodě. Šroub je v hloubce 45 m.

Na tomto vraku jsme potkali mj. dva majestátní Pilobřichy ostnité (ryby sv. Petra) jež nás provázely při potápění. Po obhlídce vraku se vracíme na mělčinu, obeplouváme hřbet Bacvice a nahlížíme do štěrbin a úkrytů mezi skalami.

Žije zde množství ryb, hejna stříbrných očnatců obecných (Sarpa salpa), malých černých mořanů obecných (Diplodus vulgaris) a papouščí ryby, chobotnice a krabi poustevníci. Je to velmi zajímavé místo vhodné k potápění začátečníků i pokročilých a také ke šnorchlování.

Stěna na druhé straně je hluboká, zpočátku převislá; ve štěrbinách tu žijí langusty, u dna humři a v hloubce kolem 40 m houby a rohovitky.

bacvica_01.jpg

bacvica_02.jpg

bacvica_03.jpg

bacvica_04.jpg

bacvica_05.jpg

 
Mám zájem o předběžnou objednávku
HOTLINE
© Fundiving.cz 2010
Partnerské weby: